meie lugu

meie lugu

Solase asutas aastal 2006 Tartus Liina Alas (Bucht). Seega võib öelda, et Solas on Eesti kõige vanem katkematult tegutsenud iiri tantsu grupp. Paralleelselt Tartu rühmaga tekkis Tallinnasse rühm aastal 2010. Mingil hetkel kadus treeneril võimalus hoida trenne mõlemas linnas ning järele jäi vaid Tallinna haru. Mõnda aega tegutses Tartu grupp veel iseseisvalt, kuid praeguseks on jäänud vaid Tallinna Solas.
Aastast 2015 on trupi treener Britta Kaukver, kes alustas oma iiri tantsu teed just Tallinna Solase esimesel hooajal. Aastal 2017 alustas täiskasvanute rühma kõrval tegevust lasterühm, mis tegutseb siiani.
Solas on propageerinud iiritantsu nii tava- ja tantsukoolides külalistunde andes kui ka suvelaagrite ja teemapäevade raames. Näiteks 2019. aasta suvel esinesime Viru Folgi iiri aasta raames ning korraldasime erinevaid tantsutöötube.

Oleme käinud väiksemate ja suuremate gruppidega välismaal koolitustel ja laagrites (nt Bernard’s Summer School Prahas, Inspiral Summer School Soomes). Lisaks oleme osalenud avatud meistrivõistlustel (feis) Helsingis 2019. ja 2020. aastal.
Samuti on meil käinud külalisi Iirimaalt. Viimati käis 2017. aastal meile workshop’i tegemas otse Iirimaalt Bridget Madden. Sügisel 2021 ootame külla Kelsey Jean Schule’i Limericki ülikoolist.

Solas on aktiivselt teinud koostööd Iirimaa Vabariigi saatkonnaga Eestis ja esinenud saatkonna enda ja Irish-Estonian Business Networki (IEBN) üritustel.