meie lugu

meie lugu

Solase asutas aastal 2006 Tartus Liina Alas (Bucht). Seega võib öelda, et Solas on Eesti kõige vanem katkematult tegutsenud iiri tantsu grupp. Paralleelselt Tartu rühmaga tekkis Tallinnasse rühm aastal 2010. Mingil hetkel kadus treeneril võimalus hoida trenne mõlemas linnas ning järele jäi vaid Tallinna haru. Mõnda aega tegutses Tartu grupp veel iseseisvalt, kuid praeguseks on jäänud vaid Tallinna Solas.
Aastast 2015 on trupi treener Britta Kaukver, kes alustas oma iiri tantsu teed just Tallinna Solase esimesel hooajal. Aastal 2017 alustas täiskasvanute rühma kõrval tegevust lasterühm.


Solas on propageerinud iiritantsu nii tava- ja tantsukoolides külalistunde andes kui ka suvelaagrite ja teemapäevade raames. Näiteks 2019. aasta suvel esinesime Viru Folgi iiri aasta raames ning korraldasime erinevaid tantsutöötube. 2023 aastal kutsuti meid Briti saarte aasta raames taas Viru folgile ning saime taas näidata ja õpetada iiri tantsu. 

Lisaks suurematele üritustele oleme esinenud nii pulmades, laatadel, juubelitel ning muudel pidudel ja kogukonnaüritustel ning teeme seda ka edaspidi, et iiri tantsu ilu ja rõõmu jagada. 

Oleme käinud väiksemate ja suuremate gruppidega välismaal koolitustel ja laagrites (nt Bernard’s Summer School Prahas, Inspiral Summer School Soomes). Lisaks oleme osalenud avatud meistrivõistlustel (feis) Helsingis 2019. ja 2020. aastal.
Samuti on meil käinud külalisi Iirimaalt. 2017. aastal meile workshop’i tegemas otse Iirimaalt Bridget Madden. Sügisel 2021 külastas meid Kelsey Jean Schule’i Limericki ülikoolist ning alates 2021 oleme osa Inspiral Dance Company’st, mis tegutseb CLRG ühingu all iiri tantsu koolina. Inspiral Dance Company on juhtivõpetaja on Tereza Bernardova T.C.R.G. ning Terezaga kohutme ka regulaarsetes workshopides, et võtta osa iiri tantsu võistlustest (feis) ja (õpetaja)koolitustest (Grade exams). 

Solas on aktiivselt teinud koostööd Iirimaa Vabariigi saatkonnaga Eestis ja esinenud saatkonna enda ja Irish-Estonian Business Networki (IEBN) üritustel.