Meie lugu

Solase asutas aastal 2006 Tartus Liina Alas (Bucht). Seega võib öelda, et Solas on Eesti kõige vanem katkematult tegutsenud iiri tantsu grupp. Paraleelselt Tartu rühmale tekkis Tallinnasse rühm aastal 2010. Mingil hetkel hajus võimalus hoida treeneril mõlemas linnas gruppe ning järele jäi vaid Tallinna haru. Mõnda aega tegutses Tartu grupp veel iseseisvalt kuid tänaseks on jäänud vaid Tallinna Solas.

Aastast 2015 on trupi treeneriks Britta Kaukver, kes alustas oma iiri tantsu teed ka just Tallinna solase esimesel hooajal. Aastal 2017 alustas lisaks olemasolnud täiskasvanute rühmale ka tegevust lasterühm, mis tegusteb siiani.

Solas on propageerinud iiritantsu nii osana tava- kui ka tantsukoolides külalistunde andes sedan nii suvelaagrite kui ka teemapäevade raames.  Nt 2019 suvel esinesime Viru Folgi Iiri aasta raames ning liskas vedasime festivalil erinevaid tantsutöötubasid.

Oleme käinud väiksemate ja suuremate gruppidega välismaal koolitustel ja laagrites (nt Bernard’s Summer School Prahas, Inspiral Summer School Soomes). Lisaks oleme osalenud avatud meistrivõistlustel (Feis) Helsingis 2019 ja 2020.

Lisaks on meil käinud külalisi Iirimaalt. Viimati käis 2017 meile workshop tegemas otse Iirimaalt Bridget Madden. Sügisel 2021 ootame külla Kelsey Jean Schulet Limericki ülikoolist.

Solas on aktiivselt teinud koostööd Iirimaa Vabariigi saatkonnaga Eestis ja esinenud erinevatel saatkonna enda ja Irish-Estonian Business Networki (IEBN) üritustel.